Jižní Afrika 2014

„Naše“ BIG 5Loučení s Joburgem…Rezervace St.Lucia

Ještě ráno jsme doufali, že se nám cestou k bráně z parku konečně podaří zahlédnout černé nosorožce. Cestou jsme se loučili se zebrami, žirafami, slonem, psem hyenovitým a čtyřmi bílými nosorožci. Černé jsme ale vyhlíželi marně… Rezervace St.Lucia leží mezi Indickým oceánem na jedné a stejnojmenným, největším jezerem v Jižní Africe na druhé straně. Díky … Pokračování… »Hluhluwe – Imfolozi n.p.

Hluhluwe je jeden z nejstarších parků v JARu, založen byl ještě na úplném konci 19.století.  Nazývá se tropickým domovem nosorožců, protože k Indickému oceánu to je necelých 40 kilometrů a klima je velmi vlhké, zvláště v letních měsících. Odchycení nosorožci jsou odtud  přemísťováni do Krugerova i dalších parků. Park je dosti kopcovitý, rovina je pouze … Pokračování… »Ithala n.p.

Už za východu slunce jsme vyjeli na více jak 600 kilometrů dlouhou cestu směrem k pobřeží Indického oceánu. Do národního parku Ithala jsme měli dorazit mezi druhou a třetí hodinou odpolední, abychom ještě stihli odpolední “game drive“, tedy projížďku s pozorováním divokých zvířat. Jenže po hodině jízdy z Krugerova parku náhle těsně před námi uzavřeli … Pokračování… »Krugerův n.p.

Problémy s vařičem jsou nám v Africe asi souzeny…černoušci sice jako předvedli funkční vařič, ale buď zhasíná nebo hoří čoudivým plamenem. Čím novější model, tím hůře se rozebírá a opravuje. Po třetím pokusu se dá jakž takž používat. Všechno je, jak má být, jako bychom tu byli zase jen před pár dny a navázali jsme … Pokračování… »Pilanesberg n.p.

Tentokrát odbavení na letišti proběhlo hladce – žádné podezření z výbušnin, žádné zrušené letenky. Všechno mělo být až směšně jednoduché. Jenže letíme do Afriky a je třeba počítat se spoustou věci. Nepočítali jsme s téměř dvouhodinovým zpožděním, které jsme nabrali ještě v Mnichově. Přišla bouřka a v letadle jsme si hezky počkali, až odezní. A … Pokračování… »JAR 2014

„A co příští rok, to se nám bude po Africe stýskat…“ „Nebude, vrátíme se, alespoň do JARu, alespoň na pár dnů, tak 2 týdny.“ „Tak jo!!!“ Takto nějak vypadala konverzace vloni poslední večer u ohně v Botswaně. Uplynul rok a my opět balíme na cestu…:-) Navštívíme dvě menší rezervace – Pilanesberg a Ithala, projedeme Krugerův … Pokračování… »http://www.thedreampainter.com hermes replica http://www.simondeli.com http://www.weeklyleak.com replica handbags hermes replica http://www.transglobalcm.com hermes replica https://www.9replicabag.com replica bags replica handbags http://www.fasc.net replica hermes hermes replica iphone cases cheap jewelry wholesale jewelry sex toys cheap sex toys human hair wigs cheap nfl jerseys cheap jerseys hermes replica replica hermes http://www.gretel-killeen.com http://www.replicaaa.com replica handbags cheap canada goose