Trujillo

Autor: , 25.4.2013

V Huarazu jsme si smůlu ještě nevybrali do konce. Když jsme chtěli odjet v úterý do Trujillo, zjistili jsme, že všechny autobusy odjíždí až večer kolem deváté.

Vybrali jsme si podle ceny i terminálu slušnou společnost MOVIL Tours, zakoupili jízdenky, uložili všechna zavazadla do úschovny a přemýšleli, jak využít zbytek dne. Po nepříliš dobré pizze jsme taxíkem odjeli k malému paláci Wilcahuaín, což je malá kopie mnohem známějšího chrámu Chavín. Vznikl kolem roku 1100 n.l. a je ve velice dobrém stavu. Po prohlídce jsme se vrátili zpět, potloukali se po městě, dali si dobrou večeři a zabíjeli čas do odjezdu.
A pak to přišlo…po příchodu na autobusový terminál jsme nenašli v úschovně naše zavazadla a rázem byli bez všech osobních věcí i dárků. Předvedli jsme jim i bez větších znalostí španělštiny slušnou scénku a pohrozili jim vším možným včetně Indecopi, policie a ambasády. Ukázalo se, že jeden trouba v úschovně poslal všechny naše věci odpoledním autobusem na opačnou stranu do Limy…
To bývá v těchto zemích fatální chyba a obvykle se s věcmi již nikdy neshledáte. Ukázalo se, že Movil Tours je solidní společnost. Vysílačkou se spojili s řidičem a přislíbili poslat obratem nočním busem věci za námi do Trujillo. Moc jsme jim nevěřili a noc v autobusu pro nás nebyla rozhodně klidná. Naštěstí vše dobře dopadlo a hodinu po příjezdu do Trujillo za námi dorazila v pořádku i naše zavazadla.
Potvrzuje se, že je skutečně lepší připlatit si za solidní dopravní společnost. Jinak totiž závěr našeho pobytu mohl být dosti nepříjemný a komplikovaný.
Trujillo je druhé až třetí největší město v Peru, ale rozhodně se nemůže v atraktivnosti srovnávat s Arequipou nebo Cuscem. Jsou zde velmi zajímavé barevné koloniální budovy s krásnými interiéry, ale to je víceméně vše. Nebýt několika významných památek v okolí z kultury Moche a Chimu, nestálo by skoro ani za návštěvu.
Pěkné jsou pláže v 15 km vzdáleném Huanchaco. Zajímavostí jsou rybářské lodě z totory, vyráběné stejně jako lodě na jezeře Titicaca. Mají však odlišný tvar a jsou pouze pro jednu osobu. Spatřit je můžete pouze na několika místech severního pobřeží. V Huanchaco se dají strávit poslední dny před návratem a ještě si lze užít dobrých peruánských mořských jídel…

Comments are closed.

https://www.outlookindia.com/outlook-spotlight/gucci-replica-2023-top-websites-to-buy-gucci-high-quality-bags-news-319714 gucci replica gucci replica bags Replica Gucci bags replica bags replica bags replica gucci gucci replica https://www.outlookindia.com/outlook-spotlight/where-should-i-buy-to-top-quality-replica-louis-vuitton-handbags--news-317982 replica bags Louis Vuitton replica bags replica Louis Vuitton bags replica Louis Vuitton handbags replica Louis Vuitton Louis Vuitton replica https://www.outlookindia.com/outlook-spotlight/best-dior-replica-bags-for-sale-aaa-quality-fake-christian-dior-news-323472 Dior Replica Bags Dior Replica Replica Bags Fake Christian Dior Christian Dior Fake Best Replica Bags Quality Replica Bags afforebag|fake bags|fake bags online|replica bags|replica bags online|louis vuitton outlet fakebagstore|fake bags|fake bags online|replica bags|replica bags online|louis vuitton outlet